Spotkanie z siostrą misjonarką

Przed dwoma laty szkoła  „Czwórka” włączyła się w akcję „Adopcja serca”. Dzięki tej pomocy  dwóch chłopców z Demokratycznej Republiki Konga ukończyło szkołę średnią. Zebrane fundusze były przekazywane  przez polskie siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Karhala – Burhinyi, które na tym terenie prowadzą placówkę misyjną.

Jedną z czterech sióstr tam pracujących jest siostra Teresa Mroczek, która podczas pobytu w Ojczyźnie odwiedziła w dniu 22 października 2008 r. naszą szkołę.

S. Teresa – misjonarka  w czasie spotkania z dziećmi i nauczycielami przybliżyła warunki życia w Kongo oraz szczególnie trudną sytuacją dzieci, które bardzo często umierają z głodu. Nie mogą się uczyć bo, każdy poziom nauczania jest płatny, a na taki wydatek nie stać ich rodziców. Siostra misjonarka przywiozła ze sobą interesujące zdjęcia i eksponaty między innymi: piłkę z liści bananowca zrobioną własnoręcznie przez chłopców, tamburyn, strój w który ubierają się kobiety, ”pogotowie ratunkowe” przedstawione w formie rzeźby.

To spotkanie ubogaciło nas i jeszcze bardziej zachęciło do dalszej pomocy dzieciom w Kongo.