W popularnym teleturnieju „Dzieciaki z klasą” organizowanym przez telewizję TVN, mogą brać udział wyłącznie uczniowie klas piątych. Zgodnie z regulaminem w Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono eliminacje szkolne. Uczniów do udziału w turnieju typowała klasa oraz wychowawcy. I tak do rywalizacji stanęło 23 najzdolniejszych uczniów klas V.

I miejsce w szkole wywalczyła Małgorzata Jabłońska, II Michał Wierzbicki, III Magdalena Toczyska, IV Patryk Bezler, V Maciej Król, VI Katarzyna Karczewska, VII Aneta Tomkiel.

Wymieniona grupa szczęśliwców miała reprezentować „Czwórkę” w kolejnym etapie, który miał miejsce 24.11.2004r. w Siedlcach. Niestety, zwyciężczyni etapu szkolnego nie mogła wziąć udziału w programie, ponieważ, będąc jednocześnie aktywną tancerką zespołu „Fatum,” w tym samym czasie, wraz z wyżej wymienioną formacją, przebywała poza Sokołowem Podlaskim

Pozostała szóstka uczniów wypadła dobrze na tle kilkudziesięcioosobowej grupy najinteligentniejszych piątoklasistów rejonu siedleckiego. Najwięcej punktów (26) zdobył Michał Wierzbicki, któremu zabrakło tylko trzech, aby wziąć udział w nagraniu.

Ponieważ największe nadzieje wiązano z Małgosią Jabłońską, wielka była radość w chwili, kiedy zadzwoniła pani Barbara Babińska z TVN, uprzednio poinformowana o przyczynach nieobecności Małgosi, która oznajmiła, że kolejne eliminacje do programu „Dzieciaki z klasą” odbędą się 7 stycznia 2005 roku w Białej Podlaskiej, na które zaprasza pierwotnie nieobecną uczennicę. Zwyciężczyni etapu szkolnego skorzystała z tej szansy. Udała się na eliminacje pod opieką wychowawczyni Urszuli Danielskiej i taty Sylwestra Jabłońskiego.

Na stu piątoklasistów biorących udział w eliminacjach Małgosia zajęła wysokie, bo czwarte miejsce. Znalazła się w dwunastce szczęśliwców, których poproszono o wypełnienie ankiet i zaproszono na nagranie. Z wyłonionej dwunastki wybrano troje kandydatów do występu w programie „Dzieciaki z klasą” – nasza uczennica znalazła się w tej trójce. Przed kamerą, jak stwierdziła jedna z jurorek, Małgosia prezentowała się bardzo wdzięcznie, ciekawie opowiadała o swojej rodzinie i Sokołowie Podlaskim. Po jej przesłuchaniu tata przyjął propozycję organizatorów programu i wyraził pisemną zgodę na udział córki w finałowej rozgrywce programu „Dzieciaki z klasą” oraz w programach i filmach reklamowych tworzonych przez TVN. Z niecierpliwością czekamy na publiczny występ Małgosi oraz rozwój jej telewizyjnej kariery.

Organizacją konkursu w Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim zajmowały się
Urszula Danielska i Mirosława Gierzyńska Guzek, które wraz z dyrekcją szkoły szczerze gratulują Małgosi i jej rodzicom.