"Przyroda wokół nas"

15 marca 2006 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu przyrodniczego "Przyroda wokół nas". Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest środowisko wodne.

Zadania konkursowe dotyczyły głównie organizmów występujących w polskich wodach powierzchniowych, znajomości sieci rzecznej Polski, oraz umiejętności wykorzystania informacji zdobytych na zajęciach lekcyjnych.

W konkursie wzięli udział chętni uczniowie klas V i VI. Dla piątoklasistów udział w konkursie był nie tylko sprawdzeniem wiedzy i umiejętności, ale również nowym doświadczeniem. Szóstoklasiści, którzy uzyskali 85 % punktów mają szansę reprezentować szkołę na etapie rejonowym Konkursu Przyrodniczego, który odbędzie się 22.04.2006 r.

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 13 uczniów.

1. Agnieszka Trębicka  VI c

2. Jakub Karolkiewicz  VI b