23 lutego br. Odbyły się szkolne eliminacje konkursu Recytatorskiego im. K.I. Gałczyńskiego.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów, szczególnie klas IV-VI. Ogółem wzięło w nim udział 38 uczniów, w tym 6 uczniów klas I-III i 32 uczniów klas IV-VI. Najwięcej, bo aż 10 uczniów reprezentowało klasę IV C.

Recytatorów oceniała komisja w składzie:

1. Krystyna Księżopolska
  2. Urszula Danielska
  3. Dorota Czarnocka
  4. Marzena Kisiel

W grupie uczniów klas I-III

I miejsce zajęli – Zuzanna Błachnio i Paweł Kusiak

II miejsce – Dominika Wysocka

III miejsce – Agata Flazińska

W grupie uczniów klas IV-VI

I miejsce zajęły – Agnieszka Trębicka i Izabella Jarmolińska

II miejsce – Małgorzata Jabłońska i Milena Kobylińska

III miejsce – Patrycja Hardej, Patrycja Goworek i Janusz Krakowiak

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, przekazane nieodpłatnie przez właścicieli niektórych sklepów sokołowskich.

Aktualnie uczniowie przygotowują się do kolejnego konkursu recytatorskiego „Warszawska syrenka”, którego rozstrzygnięcie na etapie szkolnym będzie miało miejsce 14 kwietnia br. Wszystkim biorącym udział, a jest ich bardzo liczna grupa uczniów, życzymy trafnych wyborów tekstów i połamania języka na konkursie.