Dnia 21.09.2003 r. w Łukowie odbyła się uroczystość związana z obchodami 140 rocznicy Powstania Styczniowego. Ponieważ patronem naszej szkoły jest ks. gen. Stanisław Brzóska – bohater powstania, zostaliśmy zaproszeni na tę podniosłą uroczystość. W słoneczny, niedzielny poranek pojechaliśmy tam w składzie:    p.dyr. Kazimierz Wilczyński, p. dyr. Krystyna Księżopolska, opiekun Samorządu Uczniowskiego- Urszula Kaczyńska, nauczyciel emeryt- Hanna Andryszczyk oraz uczniowie ze sztandarem szkoły. O godzinie 9.00 stawiliśmy się w Kościele NMP Matki Kościoła, gdzie odbyła się msza św. odprawiona za poległych: ks. gen. Stanisława Brzóskę i jego adiutanta Franciszka Wilczyńskiego.  Po mszy udaliśmy się pod pomnik poległych bohaterów powstania, gdzie złożyliśmy wieniec.  Po oficjalnych uroczystościach, wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą z Zalesia, pojechaliśmy obejrzeć obelisk ks. Brzóski znajdujący się  w lasach Jaty niedaleko Łukowa.  Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja historii zarówno dla nas jak i dla nauczycieli.