Europejski Dzień Bezpieczeństwa Drogowego

13 października nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Drogowego. Od rana w klasach odbywały się pogadanki i dyskusje dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drogach. Przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy wykonując kartki okolicznościowe o bezpieczeństwie na drogach. Kartki przygotowywały wszystkie dzieci ze szkoły - najładniejsze, najciekawsze, wzięły udział w konkursie ( wyłoniono 3 zwycięzców i  10 wyróżnionych ).

Rano 13 października pani Agata Celińska oraz pani Zdzisława Florczuk wybrały się wraz z uczniami klas VI na ulice miasta, aby przypomnieć dorosłym o obowiązujących zasadach na drogach. Niesiono transparenty z hasłami i rozdawano wykonane kartki wszystkim napotkanym dorosłym w naszym mieście. Kamizelki odblaskowe nie pozwalały innym traktować nas obojętnie. Przemierzaliśmy ulicę Kupientyńską, Długą, Magistracką i Wolności rozdając kartki na parkingach miejskich i targowiskach.

Uważamy, iż była to bardzo udana akcja, mamy nadzieję, że wielu dorosłym przypomnieliśmy o obowiązujących na drogach zasadach.

Melania Jarosz

Magdalena Jendrzejewska