Sanki znów poszły w ruch

Sezon zabaw na śniegu wciąż trwa, gdyż zima jeszcze trzyma. Jak co roku, młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kuligach. Klasy I c, II b, II c V b, VI b, VI c kulig „już zaliczyły”, natomiast uczniowie klas III b i III c wiążą jeszcze mocne sznurki do sanek. Nasza „mała ojczyzna” zimą jest piękna, drzewa w białej, odświętnej szacie, a szaraki spod drzew uciekają w pole.

Dla tych uczniów, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w kuligu, jest do doświadczenie „zimne”, a jednocześnie niezapomniane. Weterani tego rodzaju zabaw wiedzieli już, że przestrogi i uwagi nauczycieli dotyczące właściwego doboru ubrań należy brać dosłownie do serca i ściśle ich przestrzegać – ci odczuli zimno w mniejszym stopniu.

Kulig to także ognisko i kiełbaski, a niekiedy dzięki zdolnościom kulinarnym mam także i bigosik. Oczywiście należą się podziękowania i tatusiom, którzy to wzbogacając swoje siły w konie mechaniczne, dają radę pociągnąć nawet 25 sanek. Gratulujemy sił!

Czekamy z niecierpliwością na następną propozycję do wspólnej zabawy w najbliższym czasie…
Może na ostatkowej dyskotece (?)